Wypełnianie zmarszczek i korekcja objętościowa tkanek twarzy

Zabieg polegający na wypełnianiu kwasem hialuronowym tkanek w obrębie policzków, skroni, fałdów nosowo-policzkowych i tzw. doliny łez, w celu zmniejszenia widoczności zmarszczek, zwiększenia objętości policzków, kąta żuchwy, cieni i bruzd podoczodołowych.

Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu w skórę i tkankę podskórną preparatów zawierających sterylne żele stabilizowanegokwasu hialuronowego pochodzenia syntetycznego. Pozwala to na uzyskanie efektu wygładzenia zmarszczek, bruzd i fałdów, a także na uwydatnienie ust, modelowanie konturów twarzy oraz wypełnianie grzbietów rąk.

Najnowszą odmianą zabiegu wypełniania zmarszczek, przy użyciu kwasu hialuronowego jest tzw. "miękki lifting". Jest to zabieg, który polega na przywracaniu właściwej objętości i właściwego położenia tkanek miękkich twarzy czyli na ich wolumetrycznym wypełnianiu oraz korekcji owalu twarzy. Korekcja dotyczy tych miejsc, w których z upływem czasu nastąpił zanik lub przesunięcie się tkanki tłuszczowej, co widać w postaci rozmycia się rysów twarzy, zaburzenia jej owalu, pojawienia się zacienionych linii w okolicy wewnętrznego kąta oka (tzw. ''doliny łez''), pogłębienia bruzd nosowo-wargowych oraz linii w okolicy kącika ust, czyli tzw. "bruzd marionetki". Powoduje to wrażenie smutnej i zmęczonej twarzy, a korekta wszystkich tych okolic błyskawicznie zmienia wygląd. Odmładza twarz, nadając jej weselszy i wypoczęty wygląd przy zachowaniu naturalnych rysów pacjenta. Efekty tego zabiegu widoczne są średnio przez 1,5 do 2 lat.

Standardowa kuracja

Po wstrzyknięciu do tkanek materiał utrzymuje się w nich przez okres od 10 do 20 miesięcy, zależnie od lokalizacji zabiegu, rodzaju skóry i techniki wstrzykiwania. W niektórych przypadkach efekty zabiegu mogą być widoczne przez okres dłuższy lub krótszy. Kolejne, okresowo powtarzane zabiegi pomagają utrzymać pożądany efekt.

Wskazania

Wypełnianie zmarszczek i głębokich bruzd powstałych w wyniku utraty objętości tkanek.
Modelowanie kości policzkowych i wygładzanie konturów twarzy.
Modelowanie dolnych partii twarzy (likwidacja "bruzd marionetki" i "chomików")

Przeciwwskazania

Potwierdzona alergia na kwas hialuronowy
Ciąża i okres karmienia
Ciężkie choroby ogólnoustrojowe ( astma, cukrzyca , etc.)
Choroby autoimmunologiczne - toczeń układowy, twardzina
Choroby nowotworowe - w fazie aktywnej

UWAGA: Zaleca się aby w tygodniu poprzedzającym wykonanie zabiegu nie zażywać aspiryny, antykoagulantów, dużych dawek witaminy C i środków przeciwzapalnych.

W ciągu kilku dni po zabiegu należy unikać i wystawiania się na ekstremalne temperatury (krioterapia, sauna) oraz promieniowanie UV.

PREPARATY UŻYWANE W ZABIEGU

Luminera Hydryalix Deep i Ultra Deep - cena 1000 pln/ 1,2 ml ; 1800 pln/ 2,4 ml
Juvederm VOLUMA, VOLIFT, VOLBELLA (Vycross) - cena 1300 pln/1 ml; 2400 pln/ 2 ml
Juvederm VOLUX - cena 2500 pln/ 2 ml

Kontakt

Specjalistyczny Gabinet
Dermatologii Ogólnej
i Estetycznej
Dr Carmen Vincent

email: cv@drVincent.pl
tel: 533 66 00 66
adres: ul. Gerbera 14   lok.1

Wejście od części
mieszkalnej  (domofon)
05-500 Piaseczno