Dermatoskopia

Badanie znamion i innych zmian skórnych za pomocą wideodermatoskopu, który umożliwia dokładną ocenę struktury zmian, archiwizację ich obrazów oraz pozwala na ustalenie dalszego postępowania.
Dermatoskopia_4dff86045f600.jpgDermatoskopia_4dff86045f600.jpg
Cena
Cena od: 150,00 zł
Szczegółowy opis

Opis zabiegu

Dermatoskopia jest nieinwazyjną metodą diagnostyki dermatologicznej, służącą do oceny m. in. znamion barwnikowych oraz do wczesnego wykrywania czerniaka złośliwego. Jej zadaniem jest odróżnienie zmian barwnikowych od niebarwnikowych, natomiast w przypadku zmian barwnikowych ich monitorownie i ewentualne wczesne wykrycie transformacji nowotworowej. Badanie dermatoskopowe polega na oglądaniu zmian skórnych tzw. dermatoskopem, czyli urządzeniem z powiększeniem 10x lub 12x i wbudowanym oświetleniem, które pozwala na uwidocznienie głębszych struktur oglądanej zmiany.

 

 

Wskazania

  • Różnicowanie znamion i guzów skórnych znamion melanocytowych, znamion atypowych włókniaków, brodawek łojotokowych, nabłoniaków barwnikowych,
  • Różnicowanie zmian naczyniowych i pigmentowych: plamy pigmentowe i naczyniowe, ziarniniaki naczyniowe, naczyniaki, zmiany krwotoczne.

Przeciwwskazania

  • Badanie może być wykonywane u wszystkich, bez względu na stan zdrowia

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.