SMAXEL1

Laser CO2

Laser CO2 ze skanerem frakcyjnym stosowany jest w celu pobudzenia głębokiej przebudowy skóry uszkodzonej i zmienionej wskutek procesu starzenia oraz chorób i urazów .

Laserowy resurfacing skóry

Laser CO2 ze skanerem frakcyjnym stosowany jest w celu pobudzenia głębokiej przebudowy skóry uszkodzonej i zmienionej wskutek procesu starzenia się oraz na skutek przebytych chorób i urazów pozostawiających blizny.

Na czym polega laserowy resurfacing skóry?

Resurfacing to metoda polegająca na kontrolowanym uszkodzeniu skóry. Zabieg wykonywany jest w celu pobudzenia głębokiej przebudowy skóry, uszkodzonej i zmienionej wskutek procesu starzenia oraz przebytych chorób i urazów pozostawiających blizny. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania blizn potrądzikowych i pourazowych, a także drobnych linijnych zmarszczek, szczególnie zmarszczek mimicznych wokół oczu i wokół ust. Wykonanie zabiegu na skórze cienkiej i zwiotczałej z powodu upływu czasu, w znaczący sposób poprawia jej kondycję. Skóra staje się wyraźnie napięta, odświeżona i odzyskuje utracony blask. Zabieg resurfacingu wykonuje się za pomocą lasera CO2 ze skanerem frakcyjnym, który rozdziela emitowaną wiązkę światła laserowego, na bardzo liczne mikrowiązki . W kontakcie z powierzchnią skóry mikrowiązki te w sposób kontrolowany wypalają w skórze mikrokolumienki obejmujące warstwę naskórka i skóry właściwej. Impulsy laserowe emitowane są na powierzchni skóry jeden obok drugiego, co w rezultacie pozwala na wytworzenie siateczki mikrouszkodzeń na danym obszarze skóry.To planowe mikrouszkodzenie skóry, pobudza otaczającą zdrową tkankę do wzmożonej regeneracji. Każda mikrokolumienka uszkodzonej laserem skóry otoczona jest zdrowymi komórkami skóry, które zaczynają intensywnie się namnażać. Pobudzone zostają procesy naprawcze, co w rezultacie daje intensywną regenerację obszaru, który został poddany terapii. Ideą resurfacingu laserowego jest więc regularne i przewidywalne uszkodzenie powierzchni skóry, które pobudza ją do wzmożonej regeneracji i odbudowania dokonanych planowych uszkodzeń, dzięki czemu uzyskujemy nową i lepszą strukturalnie tkankę. Uszkodzenia są mikroskopijne i otoczone są dookoła strefą zdrowej skóry, dzięki czemu gojenie i regeneracja tych uszkodzeń

Wskazania do zabiegu laserowego resurfacingu skóry:

Łagodne i umiarkowanie nasilone objawy fotostarzenia – zmarszczki, przebarwienia posłoneczne, rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, skóra pogrubiała i mało elastyczna
Blizny i przebarwienia potrądzikowe
Blizny pourazowe
Wrodzone lub nabyte malformacje skórno-naskórkowe
Przeciwwskazania do zabiegów laserowego resurfacingu skóry :

Ciąża i okres karmienia piersią
Terapia doustna retinoidami – zabiegi wykonuje się po ok 6 m-cach od zakończenia terapii
Stosowanie kuracji ziołami, t.j : dziurawiec, nagietek, skrzyp
Stosowanie leków światło uczulających: antybiotyków z grupy tetracyklin, niektórych leków antydepresyjnych
Aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa na skórze
Niezdiagnozowane nowotwory skóry
Fotodermatozy
Przewlekłe choroby zapalne - t.j. łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, liszaj płaski
Okres do 4 tygodni od wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym lub hydroksyapatytem wapnia
Okres do 12 tygodni od wypełnienia skóry kwasem polimlekowym (Sculptra)
Skóra opalona
Skóra przyciemniona samoopalaczem
Peelingi chemiczne – do 4 tyg. przed
Cukrzyca
Obniżenie odporności organizmu – wrodzone lub nabyte zaburzenia odorności, leczenie immunosupresyjne
Tendencja do tworzenia się bliznowców

Czy zabieg wymaga znieczulenia?

Zazwyczaj zabieg wymaga znieczulenia kremem znieczulającym. Aplikacja kremu powinna nastąpić 30-40 minut przed zabiegiem. Można dodatkowo powierzchnię skóry schłodzić przed oraz w trakcie zabiegu specjalnymi zimnymi okładami, co pozwala uśmierzyć ból.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra poddana terapii jest obrzęknięta, zaczerwieniona, mocno rozgrzana, czasami widać delikatne sączenie płynu tkankowego i krwi. Natychmiast po zabiegu stosowane są chłodzące okłady i opatrunki z soli fizjologicznej oraz gojący krem. Po 2 – 3 dniach obrzęk i rumień ustępują i pojawia się powierzchowny cienki, ale rozległy strup na całej powierzchni skóry, który przez kolejne 4 – 5 dni ulega stopniowemu złuszczeniu. Odsłania się wówczas nowa skóra, która przez kolejne tygodnie cały czas w głębi ulega regeneracji. W tym czasie na skórze może być widoczny stopniowo zanikające rumień.

Zalecenia przed zabiegiem:

Na kilka dni przed planowanym zabiegiem nie wolno wykonywać żadnych innych zabiegów złuszczających, t.j. mikrodermabrazji i peelingów chemicznych. Należy również odstawić kremy z retinoidami i kwasami owocowymi. W dniu zabiegu trzeba być zdrowym, w dobrej kondycji ogólnej.

Zalecenia pozabiegowe:

Po zabiegu należy smarować skórę przez 7-10 dni łagodzącym kremem (np. Cicalfat, Zinalfat, Cicaplast Baume B5), kilka razy dziennie, aż do całkowitego złuszczenia strupa. W tym okresie nie wolno pływać w basenie, dotykać skóry brudnymi rękami, zdrapywać złuszczających się strupków. Po złuszczeniu strupa można zacząć stosować kremy natłuszczające i nawilżające ( np. Cetaphil MD, Toleriane Ultra) i stopniowo powracać do swojej ulubionej pielęgnacji. Poza tym należy stosować dodatkowo na dzień kremy z filtrami przeciwsłonecznymi przez ok. 6 m-cy po zabiegu i w kolejnych latach - zawsze w miesiącach wiosenno-letnich.

Co robić, by jak najdłużej utrzymał się efekt zabiegu laserowego?

W dalszym okresie regeneracji skóry należy stosować ochronę przed promieniowaniem UV, kremy regenerujące skórę z retinolem, peptydami lub witaminą C.

Zabiegami efektywnie podtrzymującymi rezultaty resurfacingu skóry są peelingi chemiczne i mezoterapia, które przyczyniają się do spowolnienia procesu starzenia i opóźniają moment, gdy znowu zaistnieje potrzeba wykonania kolejnego resurfacingu laserowego. Najlepsze rezultaty przynoszą cyklicznie wykonywane zabiegi mezoterapii połączonej ze wstępnym chemicznym złuszczaniem naskórka. Zazwyczaj poleca się w roku 1-2 sesje po 3-4 zabiegi wykonywane co 2-4 tygodnie.

CENNIK

Resurfacing twarzy - 1500 pln
Resurfacing twarzy i szyi - 1800 pln
Blizna pourazowa
Mała ( do 5 cm) - 300 pln
średnia ( 5-20 cm) – 500 pln
duża ( powyżej 20 cm) - 700 pln
Rozstępy
500 – 1500 pl

Kontakt

Specjalistyczny Gabinet
Dermatologii Ogólnej
i Estetycznej
Dr Carmen Vincent

email: cv@drVincent.pl
tel: 533 66 00 66
adres: ul. Gerbera 14   lok.1

Wejście od części
mieszkalnej  (domofon)
05-500 Piaseczno